Nukutuba

Nukud on mind alati võlunud. Plikapõlves kindlasti suurte satsiliste kleitidega kättesaamatud Barbied, kuid seal kõrval oli oma koht ka ema tehtud kaisukatel. Nüüd täiskasvanuna oma esimest last oodates avastasin selle maailma taas enda jaoks Maaja Kalle töötoas. Ja andes kord oma näpu, võtavad nukud su hinge. Endiselt heegeldan ja õmblen ma ka ajaloohõngulisi nukuriideid, kuid suurem rõhk on nendel armsatel alugsest lõpuni ise valmistatud nukkudel, kellest igaühes on oma hingesoojus ning isikupära.

Minu nukud ei ole mõeldud ainult tüdrukutele, see sobib edukalt ka nende emadele ning vendadele. Pisikeste nukkudega meeldib mängida ka väikestele poistele. Poiss-nukke saab panna ju autole sõitma või majja elama. Pereväärtusi saab õpetada läbi nukupere, keda kenasti ritta seades, saame selgeks, kes on õde, kes vend, kes tädi, kes onu. Kõik minu nukud on hoolikalt laste peal testitud. Selles abistab mind minu väike 3 aastane poeg.

Minu eesmärgiks on nukke luua võimalikult loodussõbralikult ning lapsi hoidvalt. Seetõttu kasutan täitematerjalina näiteks ise käsitis pestud lambavilla. Kangastena on kasutuses spetsiaalsed nukutrikood ning taaskasutatavad beebirõivad.

Lisaks on avatud ka nuku-moeateljee. Saatek oma nukk meile nädalaks ning tagasi tulles saab ta endale kena komplekti rõivaid.

Astu julgelt tuppa ja hakkame mängima!
Liia Tammes